Skip to content

Rehabilitacja

20200528_135154

Rehabilitacja w EVITA

Posiadamy dwie przychodnie w Nowej Rudzie ul. Bohaterów Getta 8 oraz w Nowej Rudzie ul. Spacerowa 15a wyposażone w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający przeprowadzanie zabiegów terapeutycznych polegających na łagodzeniu bólu stanów pourazowych, zmniejszenie napięcia nerwowo-mięśniowego , usprawnienie krążenia krwi.
Ponadto wykonywane są masaże klasyczne , lecznicze, elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki , sollux, gimnastyka lecznicza, lymphatron.

Nasz zespół fizjoterapeutów:
Agnieszka Herman
Anna Lipnicka
Izabela Rajewska
Anna Kolenda

Rehabilitacja Nowa Ruda - gabinet fizjoterapii, masaż klasyczny

Nasza placówka posiada rozbudowany gabinet fizjoterapii. To miejsce, gdzie Pacjenci po przebytych urazach lub operacjach pod okiem profesjonalistów mogą powrócić do pierwotnego stanu zdrowia. Pomagają w tym liczne zabiegi oraz masaże przeprowadzane z użyciem naszego nowoczesnego sprzętu. Tutaj także prowadzimy ćwiczenia dla osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa oraz Pacjentów z problemami neurologicznymi. Gabinet fizjoterapii współdziała z naszymi poradniami medycznymi oraz zewnętrznym placówkami.

Skuteczna rehabilitacja. Nowa Ruda

Przyjmujemy Pacjentów w każdym wieku, którzy wymagają określonych czynności i masaży niezbędnych do przywrócenia pełnej sprawności ciała. Udostępniamy ćwiczenia i zabiegi pozwalające zniwelować:

  • zespoły bólowe stawów, problemy z bolącym kręgosłupem czy bóle migrenowe,
  • kłopoty związane z dyskopatią i nerwobólami,
  • wady postawy,
  • bolesne napięcia karku czy drętwienie kończyn,
  • stany po urazach i zabiegach operacyjnych,
  • zmiany powstałe w wyniku urazów mechanicznych kończyn.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez wysokiej klasy specjalistów, którzy doskonale wiedzą jak skutecznie przywrócić Pacjentom ich pierwotną sprawność. Przeprowadzamy ćwiczenia w taki sposób, aby zapewnić komfort Pacjenta oraz odpowiedni poziom higieny, dzięki temu osoby odwiedzające nasz gabinet czują się usatysfakcjonowane.

Masaż klasyczny pobudzający przepływ krwi

Jedną z podstawowych technik fizjoterapii, którą przeprowadzamy w naszym gabinecie jest masaż. Nowa Ruda to miejsce, w którym specjaliści przeprowadzają komfortowe zabiegi pozwalające usprawnić krążenie krwi i przemianę materii. Dzięki wykorzystaniu różnych technik można również poprawić funkcjonowanie mięśni i stawów oraz samopoczucie Pacjenta.

W gabinecie proponujemy również inne metody przywracania sprawności, takie jak:

  • kinezyterapia – czyli inaczej mówiąc gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty,
  • elektroterapia – metody wykorzystujące bodźce elektryczne, za pomocą których pobudzane,
  • leczenie z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego – metoda polegająca na wykorzystaniu pola, które rozluźnia mięśnie i poprawia przemianę materii w organizmie,
  • laseroterapia pozwalająca zniwelować bóle mięśni, problemy reumatyczne i inne schorzenia.

Specjalistyczne wsparcie rehabilitacyjne dla wszystkich

Nasze przychodnie i gabinety fizjoterapeutyczne wyposażyliśmy w wysokiej jakości sprzęt. Znajdują się tutaj wygodne łóżka do masażu, a także urządzenia do przeprowadzania zabiegów z wykorzystaniem pola magnetycznego czy lasera. Pracujemy wyłącznie na bezpiecznym sprzęcie. Nasi pracownicy mają także odpowiednie podejście do każdego Pacjenta. Staramy się zapewnić odpowiednią atmosferę podczas zabiegów, dbając zarówno o komfort psychiczny, jak i prawidłowy system przeprowadzania wizyt. Stosujemy także przejrzysty system rejestracji spotkań z poszczególnymi pacjentami, można więc umówić się na konsultację w dogodnym dla Pacjenta terminie.